Darbecilerin en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz

13 Haz 2017
170 defa

15 Temmuz gecesinde verdiğimiz şehitlerimiz ve gazilerimizin haklarını sonuna kadar korumak adına çalışmalarımız sürdürülmektedir.

HAK-İŞ Yönetim Kurulunda alınan karar doğrultusunda yargılanmaları devam eden FETÖ’cü hainlerin davalarında müdahil olma kararı alınmıştır. Hem müdahillik talebimizi sunmak hem de şehit yakınlarımız ve gazilerimizle dayanışma içinde olmak için Sincan Cezaevi Kampusu önünde 7 Haziran 2017 tarihinde Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Sendikamız Öz Gıda İş adına Ankara Şube Başkanımız Hasan Çiloğlu ile şube yönetim kurulu, kardeş sendikalarımızın başkan ve yöneticileri, hukuk müşavirleri, çok sayıda üye ve 15 Temmuz’da şehit düşen aileler ve yakınlarının katılımıyla bir basın açıklaması gerçekleştirildi.

“Şehitler ölmez vatan bölünmez” ve “İdam isteriz” sloganları eşliğinde gerçekleştirilen basın açıklamasında konuşan Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, “15 Temmuz ülkemize yönelik darbe ve işgal girişimine karşı ilk andan itibaren kararlılık gösterdik ve FETÖ terör örgütünün en ağır cezayı alması için bugüne kadar yapılan her türlü çalışmaya katkı ve destek verdik” dedi.

 “HER ZAMAN DEMOKRASİYE VE MİLLİ İRADEYE SAHİP ÇIKTIK”

Arslan, “HAK-İŞ olarak demokrasiye, milli iradeye, ülkemize ve milletimize her zaman olduğu gibi 15 temmuz gecesinde de sahip çıktık. Bu vesileyle 15 Temmuz şehitlerimizi burada bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyor, 15 Temmuz gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Onlara minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

“SİNCAN CEZAEVİ ÖNÜNDE NÖBET TUTMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Hak-İş'in, Türkiye’deki emsal konfederasyonlar içerisinde 15 Temmuz gecesi en ağır kaybı veren örgüt olduğunu açıklayan Arslan, Yönetim kurulumuz aldığı karar gereği burada devam eden yargılamalarda üyelerimiz, şehitlerimiz ve gazilerimiz ve milletimiz için bu davada müdahil olmak istiyoruz. Bu müdahillik talebimizin ilgililer tarafından kabul edileceğini ve bu sürecin sonuna kadar HAK-İŞ olarak her gün davanın sürdürüldüğü Sincan Cezaevi Kampüsü önünde nöbet tutmaya devam edeceğiz.”

“HAİNLERİN EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMALARI İÇİN ELİMİZDEN GELEN BÜTÜN ÇABAYI GÖSTERECEĞİZ”

 “Milletimiz gibi biz de bir an evvel bu teröristlerin en kısa zamanda en ağır şekilde cezalandırılacağı mahkeme kararlarının verilmesini istemekteyiz” diyen Arslan, “Onun için milletimizin talepleri doğrultusunda ve hukuk çerçevesi içerisinde adaletin bir an evvel tecelli etmesi konusunda her türlü çabayı ve gayreti göstermeye devam edeceğiz. HAK-İŞ Konfederasyonu olarak bu davanın sonuna kadar tarafı ve takipçisi olacağız. Hainlerin, teröristlerin, millete ihanet eden alçakların en ağır şekilde cezalandırılmaları için elimizden gelen bütün çabayı hep birlikte göstereceğiz” diye konuştu.

Kaynak: Hak-İş

Basın Bürosu

Öğeyi Oyla
(0 oy)

"İŞÇİNİN HAKKINI ALIN TERİ KURUMADAN VERİNİZ"

Hak edilmiş zaferlerin, aydınlık yarınların adresi.

 

      

Popüler Haberler

Fotograf Galeri