Manevi güzelliklerin yaşandığı bu gecede sevinci ve hüznü bir arada yaşıyoruz

11 Ara 2016
523 defa

Genel Başkanımız Mehmet Şahin, Bu gecenin yüce peygamberimiz hazreti Muhammed’in dünyaya teşrif edişinin 1445. yıl dönümü olduğunu belirterek, bu kutlu günün tüm Müslümanlar için hayırlara ve kardeşliğe vesile olması temennisinde bulundu.

Şahin mesajında: Bütün İslam aleminin ve üyelerimizin Mevlit Kandilini içtenlikle tebrik ediyorum. Maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bu anlamlı gecede sevinci ve hüznü bir arada yaşıyoruz.  Bir taraftan peygamber efendimizin dünyaya geliş yıldönümünün sevinci, bir taraftan da terör saldırısıyla şahadete yürüyen canlarımızın acısı. Rabbim bu mübarek gecenin hürmetine hepsine merhametiyle muamele etsin inşallah.

Peygamberler silsilesinin sonuncusu, barış dini İslam’ı müjdeleyen sevgili peygamberimiz hazreti Muhammed, insanların en hayırlısı, herkesin güvendiği Muhammed-ül Emîn’dir. Peygamberimiz, güzel ahlakıyla, engin hoşgörüsüyle, adaletiyle, merhametiyle, mütevazılığıyla bütün insanlığa kucak açan örnek bir şahsiyettir.  Onun yaşayışı, onun hadis-i şerifleri, onun yürüyen Kuran olması hasebiyle insanlığın önünde aydınlık bir devir başlamıştır.

Bu bakımdan Mevlit Kandili, peygamberimizin mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için bize bir fırsattır.

Bu düşüncelerle, bir kez daha tüm İslam aleminin ve üyelerimizin Mevlit Kandili’ni tebrik ediyor, içerisinde yaşadığımız sıkıntılı, karanlık, gözyaşı ve hüzünle dolu günlerin sona ermesini, birliğimize, beraberliğimize ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Mehmet Şahin

Genel Başkan

Öğeyi Oyla
(0 oy)

"İŞÇİNİN HAKKINI ALIN TERİ KURUMADAN VERİNİZ"

Hak edilmiş zaferlerin, aydınlık yarınların adresi.

 

      

Popüler Haberler

Fotograf Galeri